KINO WRAŻLIWE | SEANS PRZYJAZNY SENSORYCZNIE

Basia 3 (Basia 3)

reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski, Polska 2019 / 45' | kategoria wiekowa 4+ | dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe HoryzontySeans - kup bilet


12.11 wt. 16.30
Bilety: 13 zł

Regulamin sprzedaży biletów drogą elektroniczną

OPIS

Rozpoczynamy nowy cykl: KINO WRAŻLIWE. Zależy nam, aby kino było dostępne dla wszystkich widzów; by różne formy zaburzeń i niepełnosprawności nie ograniczały miłośników kina w korzystaniu z dobrodziejstw X Muzy. Dlatego podczas seansów w ramach cyklu KINO WRAŻLIWE będziemy dostosowywać przestrzeń Kina Światowid, warunki panujące w sali oraz parametry samej projekcji do możliwości i preferencji odbiorczych widzów, którym dany pokaz będzie dedykowany.

Listopadowe, inaugurujące cykl projekcje zostały przygotowane z myślą o dzieciach z szerokim spektrum autyzmu. Chcemy, by w komfortowych warunkach mogły obejrzeć wybrane dla nich filmowe propozycje, dlatego podczas projekcji stworzymy przyjazną, bezpieczną przestrzeń - na sali nie będzie całkowitej ciemności; ograniczymy bodźce, nie pokażemy też zwiastunów innych filmów, by nie rozpraszać uwagi młodych widzów.

-----------------------------------------------

Basia 3

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Basia jest bohaterką każdego przedszkolaka ­- to zwykła dziewczynka i jej codzienne historie. Ta 5-latka nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. Wszystko to sprawia, że Basia, choć nieidealna, ma moc zmieniania świata na lepsze.

ZWIASTUN