SKOCZ Z BAJTLEM DO KINA + warsztaty


Królowa Kier

(Dronningen/Queen of Hearts)

reż. May el-Toukhy, Dania, Szwecja 2019 / 127' | obsada: Trine Dyrholm, Gustav Lindh, Magnus Krepper | dystrybucja: Gutek FilmSeanse - kup bilet


13.06 cz. 12.00Bilety:
20 zł (normalny)
16 zł (z kartą Kaśka)

Regulamin sprzedaży biletów drogą elektroniczną

OPIS

"MUZYCZNIE I MUZYKOTERAPEUTYCZNIE Z BAJTLEM W ŚWIATOWIDZIE"

Zapraszamy do udziału w warsztacie muzycznym z elementami pracy muzykoterapeutycznej rodziców wraz z małymi dziećmi. Podczas warsztatu poznamy ciekawe sposoby pracy z piosenką uwzględniające takie aktywności jak: Metoda Dennisona, masaż, wykonywanie prostych układów tanecznych czy praca z rytmem. Zobaczymy co to znaczy odkrywać muzykę w swobodny i radosny sposób. Poznamy również trochę muzyki klasycznej która może okazać się bardzo pomocna w zabawie z dzieckiem. Warsztat poprowadzi mgr Szczepan Cieślak - pedagog specjalny, muzyk, muzykoterapeuta, pracujący na co dzień w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ALTER w Sosnowcu oraz w szkole muzycznej YAMAHA w Katowicach.

Na spotkanie przynieście ze sobą ulubione maskotki Waszych bajtli

Seans "SKOCZ Z BAJTLEM DO KINA" został stworzony specjalnie z myślą o matkach, ojcach i opiekunach z niemowlakami. Jest to okazja do obejrzenia nowości i nadrobienia zaległości kinowych. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu - na sali kinowej przyciszany jest dźwięk oraz stonowane światło, dostępny jest również przewijak.

-----------------------------------------------

"KRÓLOWA KIER"

Czy namiętność usprawiedliwia przekraczanie granic? Kiedy uwodzenie zamienia się w wykorzystywanie? "Królowa Kier" duńskiej reżyserki May el-Toukhy, zdobywca nagrody publiczności na festiwalu Sundance, to prowokacyjna, wciągająca i mroczna opowieść, która stawia pytania nurtujące świat w epoce #metoo - tyle tylko, że znajduje dla nich nieoczywiste odpowiedzi. Ten fascynujący melodramat odwraca bowiem role: uwodzicielką jest w nim dojrzała kobieta, a uwodzonym siedemnastolatek. Oboje wpadają w pułapkę pożądania, pychy i kłamstw.

Anne (Trine Dyrholm) jest szanowaną prawniczką, która pomaga nieletnim ofiarom molestowania seksualnego. Jej mąż, Peter (Magnus Krepper) to ceniony lekarz. Wysoki ekonomiczny, zawodowy i towarzyski status pozwala im wieść komfortowe życie w eleganckiej posiadłości, w której wychowują córki bliźniaczki. Pewnego dnia w ich domu zjawia się Gustav (Gustav Lindh) - zbuntowany nastoletni syn Petera z pierwszego małżeństwa. Jego obecność obudzi w Anne uśpione pragnienia, podsycane przez spojrzenia, gesty, przypadkowy dotyk. Czy zakazana relacja, w której do zyskania jest chwila erotycznego spełnienia, a do stracenia - wszystko, jest warta ryzyka?

"Królowa Kier" to doskonałe połączenie kina psychologicznego z erotycznym dramatem, stworzone przez niezwykle utalentowane kobiece trio: reżyserkę May el-Toukhy, scenarzystkę Maren Louise Käehne i wybitną duńską aktorkę Trine Dyrholm ("Komuna", "Wesele w Sorrento"). Film pozwala spojrzeć na pożądanie z kobiecego punktu widzenia, a dzięki fenomenalnej, odważnej roli Dyrholm - doświadczyć jego intensywności.

ZWIASTUN