SPOTKANIA FILOZOFICZNE #5: Tajemnice Silver Lake (Under the Silver Lake)

reż. David Robert Mitchell, USA 2018, 139' | obsada: Andrew Garfield, Riley Keough, Zosia Mamet, Grace Van Patten | dystrybucja: Gutek FilmSeans - kup bilet


12.09 śr. 18.30
Bilety na wszystkie seanse:
18 zł (normalny), 15 zł (ulgowy),
13 zł (z kartą Kaśka, której ważność upływa po 31.01.2019),
12 zł (z kartą Kaśka, której ważność upływa przed 01.02.2019).

Regulamin sprzedaży biletów drogą elektroniczną

OPIS

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to projekcje filmów z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Podczas piątego spotkania zapraszamy na przedpremierową projekcję filmu "Tajemnice Silver Lake".

Rozmowę po filmie poprowadzi dr hab. Mirosław Piróg z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego

Cykl SPOTKANIA FILOZOFICZNE objęty jest patronatem Magazynu "Filozofuj!"

Spotkania filozoficzne to okazja aby spojrzeć na świat przez pryzmat kina, filozofii i kultury.

-----------------------------------------------"TAJEMNICE SILVER LAKE"

David Robert Mitchell, twórca horroru "Coś za mną chodzi", powraca pełnym czarnego humoru kryminałem nawiązującym do klasycznych filmów noir. W rolach głównych Andrew Garfield ("Niesamowity Spider-Man", "Przełęcz ocalonych") oraz Riley Keough ("American Honey", "Mad Max: Na drodze gniewu").

33-letni Sam (Andrew Garfield) mieszka w Los Angeles i czeka na swoją życiową szansę. Większość czasu poświęca grom wideo i podglądaniu pięknych kobiet, a z braku lepszych zajęć z pasją oddaje się zgłębianiu sekretów, jakich Hollywood kryje tysiące. Kto zostawia tajemnicze znaki na ścianach domów? Jakie wskazówki zakodowane zostały na starych VHS-ach? Co kryje się między wersami tekstów największych popowych przebojów? Jaki przekaz zaszyfrowano na stronach undergroundowych komiksów? Pewnego dnia jego piękna sąsiadka (Riley Keough) znika bez śladu. Aby ją odnaleźć, Sam wyrusza w pełną przygód podróż po Mieście Aniołów. W jego głowie wszystko zaczyna łączyć się w jedną mroczną układankę, którą postanawia rozwikłać. Za wszelką cenę.

"Tajemnice Silver Lake" to niezwykle zabawna, pełna zaskakujących pomysłów i zwrotów akcji historia śledztwa, w którym poszlaki znajdują się w każdym popkulturowym artefakcie, a nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą?

ZWIASTUN