SLOW CINEMA, czyli pomału w Światowidzie


Wędrówka na Zachód (Xi you)

reż. Ming-liang Tsai, Francja, Tajwan 2014 / 56' | obsada: Lee Kang-sheng, Denis Lavant | dystrybucja: Gutek FilmSeans - kup bilet


10.04 śr. 19.00
Bilety:
18 zł (normalny)
15 zł (ulgowy)
13 zł (z kartą KAŚKA)

Regulamin sprzedaży biletów drogą elektroniczną

OPIS

Startujemy z nowym cyklem! "SLOW CINEMA, czyli pomału w Światowidzie", w którym co miesiąc będziemy prezentować perełki kina powolnego, bardzo modnego trendu we współczesnym kinie artystycznym.

Drobinki kurzu, wirujące w świetle słonecznym. Gwar ruchliwej ulicy. Szum morskich fal. Człowiek, który na coś czeka, samotnie paląc papierosa w pokoju. Dziecko, które - czymś zaintrygowane - zatrzymuje się na schodach w podziemnym przejściu. Mnich pogrążony w medytacji, idący przez miasto. Wszystko to dzieje się jednocześnie i obok siebie. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości.

"Wędrówka na Zachód" w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming Lianga to głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. "Wędrówka na Zachód" to film, który nas wybudza z letargu permanentnej pogoni i niepokoju. Pokazany na wielkim ekranie w IMAKSIE podczas światowej premiery podczas festiwalu w Berlinie film przyciągnął tłumy widzów i był oglądany w absolutnej koncentracji, pozwalając każdemu na sali na unikalne doświadczenie: spotkanie z samym sobą.

ZWIASTUN